Podstawowa opieka zdrowotna – informacje

Podstawowa Opieka Zdrowotna ma za zadanie zapewnić pacjentom zdrowym i chorym dostęp do świadczeń w placówce usytuowanej najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta.

Świadczenia w POZ ukierunkowane są na promocję i profilaktykę zdrowotną, diagnostykę schorzeń, leczenie, zapobieganie lub ograniczanie niepełnosprawności, usprawnianie oraz pielęgnację i edukację zdrowotną.
Aby bezpłatnie korzystać ze świadczeń POZ pacjent (ubezpieczony) musi dokonać wyboru lekarza POZ (lekarza rodzinnego) poprzez złożenie deklaracji wyboru w celu określenia przynależności do danego lekarza.

Druk deklaracji należy pobrać, wypełnić a następnie złożyć w rejestracji wybranej przez pacjenta Przychodni OLMED. Od chwili złożenia deklaracji z jednoczesnym potwierdzeniem ubezpieczenia, pacjent jest objęty opieką w ramach POZ i od tej chwili może skorzystać z bezpłatnego świadczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Poniżej znajduje się lista naszych przychodni świadczących usługi Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Klikając na nazwę przychodni otrzymacie Państwo więcej informacji o każdej z nich.

Przychodnia POZ Poradnie Specjalistyczne Dla kogo Rehabilitacja
Centrum Medyczne Olmed
ul. Brodatego 2, Łódź
tak nie dorośli nie
Centrum Medyczne Olmed
ul. Jagienki 32, Łódź
tak tak dorośli / dzieci tak
Centrum Medyczne Olmed
ul. Piłsudskiego 1, Konstantynów Łódzki
tak tak dorośli / dzieci nie